yeni-mecmua-logo

11 Recep 1440 | 18 Mart 2019 Pazartesi | Son Dakika


İslam İşbirliği Teşkilatı İslam Dünyası Birliği ve Dünya Müslüman Alimler Birliği’nden Açıklama

İslam İşbirliği Teşkilatı İslam Dünyası Birliği ve Dünya Müslüman Alimler Birliği’nden Açıklama

16 Mart 2019 11:03

İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Yusuf bin Ahmed el-Useymin yaptığı yazılı açıklamada, Yeni Zelanda’da iki camiye düzenlenen acımasız saldırının tüm Müslümanları derinden yaraladığını belirterek, “Yeni Zelanda’da namaz kılan masum Müslümanlara düzenlenen vahşi saldırıyı en ağır şekilde kınıyoruz.” ifadelerini kullandı.

İslam Dünyası Birliği’nden yapılan açıklamada da gerçekleştirilen terör saldırısı kınanarak, “Bu saldırı sevgi, uyum ve barış gibi değerlere ihtiyaç duyulan dünyada, nefreti kışkırtmanın en çirkin biçimlerinden birini yansıtıyor.” İfadeleri kullanıldı.

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Prof. Dr. Ahmed er-Raysuni ise yaptığı açıklamada, Müslüman olmayan ülkelerin nefret söylemlerini yasaklamalarını ve Yeni Zelanda’dan ise söz konusu terör saldırısı karşısında hukuki sorumluluğunu yerine getirmesini talep etti.

Etiketler : | |


İki Camiye Saldırı Düzenleyen Terörist Yakalandı

İki Camiye Saldırı Düzenleyen Terörist Yakalandı

17 Mar 2019 12:48 |

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki iki camiye terör saldırısı düzenleyip 49 kişiyi katleden ve 40 kişiyi yaralayan terörist Brenton Harrison Tarrant, tutuklanarak çıkarıldığı mahkemece......