yeni-mecmua-logo

11 Recep 1440 | 18 Mart 2019 Pazartesi | Son Dakika


Yemen’de 400 Bin Çocuk Yardıma Muhtaç

Yemen’de 400 Bin Çocuk Yardıma Muhtaç

16 Mart 2019 11:03

İHH İnsani Yardım Vakfı Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hasan Aynacı, bir otelde gerçekleştirilen, “Kanayan İslam Coğrafyaları-3 Yemen” başlıklı konferansta konuştu. Aynacı, Yemen’de altyapının çatışmalardan dolayı büyük zarar gördüğünü ve iç savaşla birlikte zaten var olan gıda ihtiyacının daha da arttığını söyledi.

Aynacı konuşmasına şu kelimelerle devam etti:

“Yemen’de şu anda yaklaşık 70 bin kayıp insan var. Yine bu iç savaş sırasında sadece ateşli silahlardan ve bombalamalardan dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı 20 bin civarında. 80 bin civarında da yaralı insan var. Yemen’de yardımların ulaşmasıyla alakalı problemler ve imkanların yetersizliği sebebiyle 0-5 yaş arası 400 bin çocuğun acilen yardıma ihtiyacı var. Sağlık ve gıda noktasında eğer gerekli yardımlar yapılmazsa bu çocukların hayatını kaybetme riski ya da geri döndürülemez hastalıklar veya sakatlıklara maruz kalma durumu var.”

Etiketler : | |


İki Camiye Saldırı Düzenleyen Terörist Yakalandı

İki Camiye Saldırı Düzenleyen Terörist Yakalandı

17 Mar 2019 12:48 |

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki iki camiye terör saldırısı düzenleyip 49 kişiyi katleden ve 40 kişiyi yaralayan terörist Brenton Harrison Tarrant, tutuklanarak çıkarıldığı mahkemece......